Се појави смртоносна непозната дрога – досега починале 6 лица


По конзумирањето на за сега непозната синтетичка супстанција, шест лица го загубиле животот а стотина се отруени.

Лицата биле на возраст од 18-35 години, сите жители на Сургута, град на западот од Сибир.

Руските власти отвориле истрага, а супстанцијата која уживателите ја купувале на интернет била испратена на лабораториски тестирања.

droga

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1