Се самоуби полицаецот кој ограби бегалци во Србија


Сообраќајниот полицаец од станицата Југ во Белград Богдан С. (26) извршил самоубиство.

Неговото тело е пронајдено утрово. До телото на полицаецот бил и службениот пиштол со кој Б.С. се самоубил пукајќи директно во гради.pruga migranti

Според информации до кои дошла полицијата, полицаецот се самоубил поради љубовни проблеми.

Инаку Богдан С. се сомничи дека заедно со својот колега Мирослав К. ограбиле мигранти во Србија.

Поради тоа дело уапсен е Мирослав К. (24) на кој му е одреден притвор од 30 дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1