Се самозапали осуденик во затворот во Битола


Околу 21 часот и 30 минути во Затворот-Битола во притворското одделение, се случила трагедија. Според подтаоците, осуденик од Куманово се потурил со колонска вода и се самозапалил.

97856-zatvor-ap

Осуденикот бил веднаш пренесен во Клиничкиот Центар во Битола , каде му се констатирани изгороници од 3 степен.
Кумановчанецот се бори за живот.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1