Се сруши мост додека на него одеа луѓе – Видео


Безбедносните камери во турскиот град Корум го снимиле инцидентот кога дел од тротоарот, кој е пешачки мост, и кои се состоел од плоча под која минувале цевки и имало огромна дупка, одненадеш само се урнал.На снимките се гледа дека во моментот на рушењето на него има луѓе кои пропаѓаат во дупката.

Еден средношколец се здобил со повреди и бил хоспитализиран, но за среќа минал само со полесни повреди. Се истражува причината зошто се урнал мостот. Според првите претпоставки дел од вината е и натрупаниот снег, од тежината на снегот можно е мостот да попуштил, сметаат надлежните.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1