Се сруши надвозник среде Истанбул, двајца мртви (Видео)


Надвозник денеска се урна во Истанбул при што загинаа најмалку две лица, а уште две се повредени.

Screenshot_60Според првичните информации несреќата се случила кога мешалка за бетон удрила во мостот во квартот Авџалар.

Според турските медиуми неколку луѓе се затрупани под урнатините на надвозникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1