Се удави иницијаторот на хуманитарната акција со „студена вода“!


Советникот за инвестирање Кори Грифин кој беше иницијатор на хуманитарната акција „студена вода“ со која испеа да собере 100.000 долари за заболените од АСЛ (амиотрофична латерална склероза), се удавил во вода по скокот од зграда во Нантакет

Неговото безживотно тело го извлекол спасител, кој во моментот на несреќата бил во близина, а која се слу~ила во два часот по полноќ.

Грифин, имал 27 години и работел за една њујоршка финансиска фирма, а бил познат по организирање на хуманитарни акции.

20082014081528_kori humanitarec
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1