Се урна руски Миг-29 во близина на Москва


Руски воен авион Миг-29 денеска се урна во близина на Москва, при што едниот од двајцата членови на екипажот се повредени при катапултирањето од леталото. Другиот пилот е неповреден.

mig avion

 

Несреќата се случува во пресрет на годишното обраќање на претседателот Владимир Путин во Кремљ.

Властите информираат дека авионот се урнал во поле и никој не е повреден на земја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1