Се урна зграда во Париз – едно дете загина, 11 лица се повредени


Во предградие на Париз утринава во експлозија се урна една четирикатна зграда и притоа погина едно дете, а најмалку 11 лица се повредени, јавија француските медиуми, повикувајќи се на локалните служби.

pariz-Седум возрасни и пет деца се водат како исчезнати, изјави представник на  противпожарна служба во Париз, додавајќи дека се уште не е познато што е причината за експлозијата.

Сомневањата паѓаат на протекување плин.

-Во тек е пребарување на урнатините и бараме уште можни жртви, а заради несреќата е мобилизован доста медицински персонал, рече претставникот на противпожарната служба

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1