Се уште активен пожарот на потегот Страчинци – Брњарци


Пожарот на потегот Страчинци – Брњарци на планината Скопска Црна Гора се уште е активен, информираа утринава од Противпожарната единица на Град Скопје.

Пожарот избувна вчера попладне и гори нискостеблеста шума. Непристапниот терен и ветарот ја отежнуваа работата на пожарникарите

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1