Се запали авион на аеродромот во Дубаи


Патнички авион се запали на пистата на аеродромот во Дубаи, но нема повредени.avio gori dubai

Инцидентот се случил откако авионот лошо слетал на пистата, по што се запалил.
Компанијата „Емирати“, соопшти дека инцидетот се случил, но дека нема повредени во авионот, кој долетал од Индија.

По лошото слетување, авинот удрил во пистата и се запалил, но спасувачките екипи успеале на време да ги евакуираат патниците и никој не е повреден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1