Се запали авион на Шереметјево, шестмина повредени


Шест лица се повредени во пожар кој изби во патнички авион при принудно слетување на московскиот аеродром Шереметјево.

– Според прелиминарните информации, неколку лица се повредени. Најмалку десет амбулатни возила се испратени на местото на инцидентот, соопштија здравствените власти.

Се претпоставува дека најверојатно се запалил моторот на авионот од удар на гром.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1