Се запали казино во Центарот на Скопје


Пожар избувнал во слот апаратите на казиното Сенатор во Центар, јавува Сител.

Со две противпожарни возила и 5 пожарникари во гасењето на пожарот интервенирале од противпожарната бригада на Град Скопје. Констатирана е мала материјална штета.

Спој во електричната инсталација, кој се случил во моментите кога слот апаратите биле вклучени, е причината за избувнување на пожарот во казиното сенатор во центарот на Скопје, јавува Сител.

Од пламенот биле зафатени биле два монитори од слот апаратите кои биле поставени во казиното.

Со две противпожарни возила и 5 пожарникари во гасењето на пожарот интервенирале од противпожарната бригада на Град Скопје. Констатирана е мала материјална штета.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1