Седум месеци по спонтаниот абортус, сопругата на Алек Болдвин пак го изгуби бебето


Само седум месеци откако ја објавија трагичната вест дека го изгубиле детето, актерот Алек Болдвин (61) и неговата 35-годишна сопруга Хиларија се соочиле со истиот проблем.

Хиларија во четвртиот месец од новата бременоста повторно доживеала спонтан абортус и го изгубила детето што силно го посакувала. Требало да роди девојче.
Хиларија и Алек се родители на четири деца, но сакаат уште да го прошируваат своето семејство, но тоа не им поаѓа од рака.

Пред само 24 часа Хиларија објавила на Инстаграм фотографија од својот труднички стомак, но истата вечер ја соопштила и тажната вест – дека повторно имала спонтан абортус.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1