Селфи на мигрант во Македонија кое стана хит поради приказната


Тој се присетува како со последните сили и без храна и вода пристигнале во Македонија, каде што пиеле вода и бистар поток, според кој како што вели, бил најсреќен момент на Балканот, кога после цела ноќ пешачење без вода, наишле на поток. Тој вели дека Македонија е пријателски настроена земја, и дека неговата група, без проблеми поминала низ Македонија.

Screenshot_47

Screenshot_46

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1