Шверцерите на смртта, во судница носени со кожени ремени


Тројца Бугари и еден Авганистанец, осомничен за смртта на 71. бегалец во камионот на австрискиот автопат, биле изведени пред суд во унгарскиот град Кечекмети, по што ќе биде одлучено за одредување на притвор.

Апсењето на шверцерите се случи набргу откако австриската полиција го открила камионот на смртта, во кој телата на жртвите биле во фаза на распаѓање.Screenshot_48 Screenshot_49

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1