Семејна драма во регионот: Брат ја силувал сестрата, а кога полицијата дошла по него, тој се обесил


Даниел С(22) се обесил во семејната куќа во Горно Крњино, Србија откако мајка му го пријавила дека сексуално ја злоупотребувал неговата полусетсра, 12- годишна Р.Ј, односно нејзина ќерка од друг брак.

Морничавата семејна драма се одвивала во петокот, кога девојчето после два дена мачење собрало храброст да каже што се случувало кога останува сама со брата си во куќата.

-Даниел во понеделникот ја нападнал сестра си. Тој вчегол во нејзината соба во текон на вечерните часови и од неабарал да имаат сексуални односи. Девојчето се уплаишло и почнало да се брани, а тој со сила и ги соблекол пижамите и гаќите и почнал да ја допира.

Сексуално ја злоставувал и ја приморувал на орален секс- открил извор до истрагата.

После секоезлоставување тој и се заканувал ништ да не каже, но таа уплакана повикала пријател од соседното село и му раскажла каква „глупост“ направил Даниел, па момчето ја одвел кај нивни роснина кој ведаш го викнал и Даниел.

Викаше на него, а Даниел му рекол дека ќе се убие ако го пријават. следниот ден кога отишол на работа бил многу потиштен, не сакал да јаде и само пушел цигари- наведува извор близок до семејството. Тој сечел дрва во блиската шума.

Обвинителството издало наредба тој да биде уапсен, а неговата мајка му се јавила на телефон и викала на него, дека го пријавила и дека полицијата иде ко нивната куќа, па за само неколку минути ќе биде уапсен.

Меѓутоа кога полицијата стигнала во куќата, го затекнале Даниел обесен во шупата.

Мештаните кои го познаваат велат дека не можат ни да замислат дека тој бил способен за такво нешто.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1