Семејството од болка не може да издржи – погребано е 8-годишното момче


Осумгодишниот Немања Ковачевиќ од Србија, кој во четвртокот околу 19 часот, загина од струен удар, вчера е погребан на селските гробишта во Калудра.

Родителите на детето од болка не можеле да дојдат при себеnemanja-kovacevic-decak-poginuo-struja-krunjac-kukuruz-traktor-selo-kalud-1440804026-729229

Околностите под кои се случи несреќата сеуште не се јасни. Инаку според информациите, детето со 6-годишното братче и татко му бил во тракторската приколка. Во еден момент Немања слегол од приколката за да дофати нешто што неговиот брат испуштил. Кога сакал да се врати во приколката, го удрил струен удар и го фрлил неколку метри.

Се испитува што е причината за струјниот удар и од што бил предизвикан

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1