Сергеј Четковиќ ќе ја претставува Црна Гора со песна од Емина (Видео)


sergej-620x400Црногорскиот пејач Сергеј Четковиќ, познат како мајсторот за балади, ќе ја претставува својата земја со песна во авторство на Емина Јаховиќ.

„Мој свијет“ е името на песната, со која што  ќе се обиде и да ја освои Европа , која оваа година музички ќе се сплоти  во Копенхаген, Данска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1