Серија со најмногу убиени ликови – дури 284 ликови умреле во Игра на престоли


Авторот на планетарниот хит „Игра на престоли“, Џорџ Мартин при пишувањето на книгата бил ептен немилосрден. Во своето дело усмртил дури 284 ликови.

game-of-thronesПокрај тоа не не поштедил ниту од надежта дека постојат главни ликови кои секогаш преживуваат на крајот.

Инспирирана од сево ова издавачката куќа Вотерстонс од Велика Британија, одлучила со помош на стикери да ја обележи секоја смрт што била опишана.

Најмногу мртви има во третиот дел „Бура на мечеви“, дури 97. Во првиот дел Мартин осмислил 54 смртни случаи, а во вториот 73. Додека во останатите се забележанин 23 и 38.

kniga-650x325

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1