Шатори на среде улица – Почна кампувањето пред Влада


По четиричасовниот протест на граѓаните и опозицијата, раководството и дел од граѓаните поставија шатори и одлучија да кампуваат пред Владата. На Илинденска пред Владата се уште се поставуваат шатори во кои граѓаните се решени да престојуваат се` додека не замине Премиерот од функција.

Пред владата се поставија шатори, маси, столици. Дел од демонстрантите кои беа присутни на митингот против владата одлучија да преспијат под ведро небо, пренесе А1он . Булеварот пред владата е целосно затворен за сообраќај.

satori3 satori vlada satori2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1