Шестгодишно момче загина на минско поле во Босна.


Минско поле во Босна однесе живот на шестгодишно момче, додека пак неговиот татко е тешко повреден.

Според надлежните експлозијата се случила кога таткото и синот влегле во минското поле во близина на Олово, оттаму додаваат, минското поле било јасно означено.

Момчето починало на самото место, а таткото бил пренесен во Клиничкиот центар во Сараево.

Tags: , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1