Шинејд О Конор испратила морничаво писмо од психијатриската болница


Познатата ирска пејачка Шинејд О Конор (49) напишала морничава порака во која ги обвинува поранешните партнери и својот син поради тоа што завршила во психијатриска болница.

Шинејд пред два месеци наводно се обидела да се самоубие бидејќи била скршпоради лошото здравјеирушените и односи. Пејачката ипорран ги обвинувала поранешните партнери, татковците на своите деца, дека и ги одзеле синовите.1sinejd500

Писмото кое та го објавила на Фејсбук ја шокираше јавноста бидејќи во него ги обвинила членовите на семејството за „сето зло во нејзиниот живот и фактот што таа сега е во лудница.

– Ова е последна објава. Вечер ќе го затворам профилот. Ова е мое отворено писмо до моjот поранешен син Џејк, до Френк Бонади и до Џони Рејнолдс. Подготвена  сум да го поминам најтажниот Божик кој едно човечко сусштество може да го помине – во лудница. Зошто никој од моето семејство не се потруди да се грижи за мене по операцијата. Сите ме напуштија. Не бев во состојба ниту чај да си сварам. Ниту да јадам. Да се искапам. Спијам поради болките. Бев сосема сама во домот. Никој не беше тука да се грижи за мене.

Кога во агонија реков дека сте ме напуштиле решивте да ме злоставувате. Иако социјалните служби велат дека сум примерна мајка, ти Џејк, така „надуван“ реши да ме одвоиш од своето дете. Ја лажеше полицијата каде се наоѓа,  иако беше кај тебе, додека ти и Џон дувавте пред него. Ми го зеде детето и ме напушти по операцијата. Бев нормална се додека ти не ме напушти по операцијата и ми забрани да го гледам Шејн. Се разбира, се кога ќе тргне наопаку јас сум виновна. Џејк, Френк и Џон , вие треба да бидете во лудница, а не јас“.

Во продолжението Шинејд му се обраќа и на својот татко поточно на човекот кој „спиел со нејзината мајка психопатка“.

– Мртов си за мене, денот кога ќе умреш ќе биде најсреќен ден во мојот живот. Едвај чекам. Ќе ја сретнеш мојата мајка во пеоколот каде што припаѓате и двајцата. Иако нема да дојдам на твојот погреб, ќе ти се измокрам на гробото поради се што ни стори на мајка ми, на мене и на мојот брат Џон.

О Конор има четири деца, три сина и ќерка, од четири различни мажи.

Набргу по овој пост нејзиниот профил на Фејсбук бил изгасен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1