Шлепер натоварен со автомобили излета кај Куманово


Во кумановското село Љубодраг, вчеравечер, најверојатно поради густата магла и слабата видливост, шлепер натоварен со возила, излетал од патот, при што како што кажуваат граѓаните, половина од шлеперот бил пропаднат во дупка, а другата половина останала на патот.

Foto - lajmpress

Foto – Kurir

 

Кумановското село Љубодраг се наоѓа на стариот пат за Скопје, и многу често, овде поминуваат тешки товарни возила, иако патот не е приспособен за таква фреквенција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1