Шок на Камп Ноу: Меси се повреди, беше изнесен на носилка(Видео/Фото)


 

Лионел Меси беше изнесен на носилки поради незгодна повреда на коленото која ја здоби во мечот со Бенфика во Лигата на Шампионите.

Меси кој влезе како резерва во 58 минута, имаше судир со голманот на Бенфика Артур. На Аргентинецот му фалеше само еден гол за да го мине рекордот стар 40 години за најмногу постигнати голови во календарска година.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1