Шокантна снимка од Црна Гора: Туристи бегаат од огнена стихија среде ноќ (ВИДЕО)


Читател на „Вијести“ испратил видео до редакцијата на кое се гледа како турсити бегаат од пожарот од кампот Весло на Луштрица. Снимката е направена во неделата во 4 часот наутро.

Пожарот уништил најголем дел од кампот Весло, но за среќа никој не е повреден.

Пожарот е спласнат на тој дел, но пламнал надруг дел на брегот, па пожарникарите се борат да го локализираат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1