Што се ни продаваат: Отворила кутија влошки – еве што нашла внатре


Сања Рајковиќ од Ниш во нова неотпакувана хигиенска влошка пронашла комарец!

– Пред две недели ги купив, а кога ги отворив се шокирав. Во едната од нив имаше мртов пресуван комарец. Се јавив кај произведувачот, од каде што ми беше предложено да ми пратат цела кутија. Ги одбив и им побарав 100 000 динари оштета.Screenshot_16

– Тие ми напишаа дека мојата понуда е непристојна и дека можам да ги тужам, објаснила Сања за спрските медиуми.

Еден од сопствениците на фирмата, Н.Џ., изјавил дека е запознаен со случајот и дека целата ситуација е сомнителна затоа што Сања не ја приложила фискалната сметка.

– И покрај тоа што таа не ја приложила сметката од производот, ние и упативме извинување, а потоа и понудивме не само едно пакување, туку една цела бесплатна кутија. Но таа ја одби и побара 100 000 динари. Според мене тоа е уцена која ние не ја прифаќаме, вели тој.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1