Шумахер се разбуди од кома – ја препознал сопругата


sumaher33Легендата на Формула 1, Михаел Шумахер се разбуди! Веста ја објави менаџерката на пилотот Сабине Кем во изјава за RTL.

Таа тврди дека Германецот излегол од кома и дури ја познал својата сопруга, која е цело време до неговиот болнички кревет, пишуваат медиумите.

Кем одби да даде повеќе детали за состојбата на 7 кратниот светски шампион во Формула 1. Таа сака да ја заштити приватноста на Шуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1