Швалерка на екс министер изнесувала милиони од земјата


Шефот на кабинетот на Милутин Мркоњиќ, Снежана Зековиќ, во времето кога тој бил министер за инфраструктура на Србија (2008-2011) и негова блиска пријателка, во повеќе наврати додека била службеник на српската Влада, патувала за Дубаи, за да пренесе милиони динари готовина, пишува денеска српскиот весник „Курир“.

135821

Повикувајќи се на сопствени неименувани извори од Министерството за внатрешни работи, весникот објавува дека Зековиќ, „или како што Мркоњиќ милуваше да ја вика Ангелу“, секогаш заминувала за Дубаи со авионски летови во ноќните часови. Таа секогаш со себе носела торба полна со пари. Според „Курир“, српските полицајци неколкупати ја спречиле да отпатува од земјата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1