СИ ЈА СНИМИЛЕ СМРТТА: Возеле со 150 км/ч и се забиле во ѕид (ВИДЕО)


Две момчиња од Велика Британија, загинаа во сообраќајна несреќа во Ротерфилд.

Во несреќата загинаа 21- годишниот Мајкл Овен и Кајл Керфорд (20), кој го возел автомобилот.500sudar-620x350

Овен почнал да го снима својот другар непосредно пред стравичната несреќа. Момчињата биле во автомобил „Рено Клио“, а загинале кога се забиле во ѕид од локалната црква.

На видеото се слуша како Овен му вели на својот другар да ја намали брзината бидејќи вози со околу 150 километри на час.

Видеото од несреќата во јавноста ја пуштила фалмилијата на загинатиот Мајкл.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1