Си купил чипс – внатре нашол цел компир (ФОТО)


Британецот Ричард Бутам отворил кесичка со чипс, но наместо тоа, добил цел компир.

Според „Дејли мејл“, 25- годишниот Ричард им ја покажал кесата со компирот на своите колеги, што ја купил предходно во најблискиот супермаркет.

– Кога ја земав кесата помислив дека чипсот се згрутчил. Кога ја отворив кесата сите во канцеларијата се смееја, изјавил тој.

cips kompir cips kompir 2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1