Силен ветер и дождови во Македонија


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и ќе бидат проследени со ретки грмежи.

rain - dozdПобилни ќе бидат во крајните западни и североисточни делови. Ќе дува умерен повремено силен јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до околу 70 км/ч.

Дневната температура ќе се движи од 7 до 23 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 20 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1