БРАВОOOOO – Со песна од Тоше – Даниел победник на X-Фактор – новата балканска ѕвезда


daniel 544Даниел Кајмаковски е победникот на Х-Фактор.

Со ,,The Hardest thing,, од нашиот ангел Тоше и песната со која и го започна шоуто – ,,Red,,  Даниел ги освои балканските гласови – новата ѕвезда е родена !!!!

Браво Даниел

Ова е неговиот прв настап на вечерашното финале,следат и останатитеShare Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1