Скандал со гласањето на Х Фактор – гласови од Маид оделе за Тамара


x-faktor-finaleСрпскиот весник Блиц ги пренесува пишувањата на босанските медиуми – дека настанала голема збрка со гласањето во Босна.

Имено Пинк телевизија за Босна наместо бројот 4 за Маид Хеќимовиќ ставила број 5 и сите што гласале за него всушност гласале за Тамара Милановиќ, која настапи под реден број 5.

Се поставува што би се случило да не поминеше Маид понатаму? Сепак среќна околност за организаторите и продуцентите на шоуто е тоа што тој помина и е меѓу тројцата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1