Синот го апсат, мажот во затвор, а жената на Ел Чапо влегува во реално шоу ,, Картел екипа,,


Невестата на кралот на дрогата на Ел Чапо се вртка околу можната улога во телевизиско реално шоу.

Ема Коронел Асипуро, сопруга на кралот на кокаин (Ел Чапо), одржа неодамна средба во Мајами со Мајкл Бланко, син на починатиот колумбиски господар на наркотици Гриселда Бланко, за да разговара за удел од неговото шоу на VH1 „Картел екипа“.

„Можам да потврдам дека Ема имаше состанок со Мајкл. Има интерес да ја има во шоуто, но работите сè уште се разработуваат и не можеме да зборуваме за нејзината одлука“, изјави изворот близок на шоуто за„ Дејли њуз “.

„Сè е на маса“, рече изворот.

На прашањето зошто Ема била поканета во шоуто, изворот го навел нејзиното истакнато педигре.

„Фактот дека таа е сопруга на Чапо, сето тоа го кажува“, рече изворот.

Озлогласениот нарко бос (62) беше осуден на 12 февруари, откако поротниците одлучија дека тој е крволочен шеф на моќниот нарко картел „Синалоа“. Во јули тој беше осуден на доживотен затвор плус 30 години.

Некогашниот крал – кој двапати избега од мексиканските затвори – сега го поминува своето време во сојузниот затвор „Супермакс“ познат како „Алкатраз на Роки“.

Синот на Гузман, Овидио Гузмин Лопез беше заробен од мексиканските власти минатиот месец, а последователно беше ослободен за да го угаси дивеењето на дивите пиштоли и бомбардирањата што ги водеа неговите поданици на улиците Кулиакин во Синалоа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1