СЈО упадна во домовите на Божиновски и Канческа – Милевска


Утрово Специјалното јавно обвинителство прави претреси во домовите на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа- Милевска и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски.

Двајцата се обвинети во неколку случаи, на Канческа и се суди за „Тендери“, а Божиновски е обвинет за изборни нерегуларности во случајот „Титаник“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1