Откажани летови од скопскиот аеродром ниту полетуваат ниту слетуваат – патници цел ден заглавени на аеродромот


Откажани летови од скопскиот аеродром. Дел од летовите на скопскиот аеордром се откажани, а дел се пренасочуваат на аеродромите во Охрид и Приштина.

Авиони од утринава ниту полетуваат ниту слетуваат. Според информацијата на сајтот на аеродромот откажани се слетувањата на летовите од Истанбул, Виена, Базел, додека авионите од дубаи, Готенбург, Брисел, Лондон и Будимпешта се пренасочени на охридскиот аеродром.

Не ни полетуваат авионите. патници цел ден заглавени на аеродромот.  

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1