Скинато копче, патент – брзи решенија за незгода со облеката


Доколку ви се скине копче можете брзо да го поправите со тенка бакарна жица со која ќе го „сошиете“ откаченото копче.kopce zica

Поминете го патентот со молив ако тешко се отвора и затвора.patent farmerki

Користете турпија за да ги исчистите чевлите и чантите од превртена кожа.cistenje stikli konduri

Ако ланчето ви се скинало кај местото што се закопчува користете спојувалки.lance skinato

Ви ѕиркаат прерамките од градникот под маичката- решете го со обична спојувалкаproblem so obleka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1