Скопјанец го погодил залутан куршум додека си седел дома


Едно лице синоќа е повредено од залутан куршум во населба Бутел.kursum

Полицијата соопшти дека синоќа околу 19:30 часот лицето У.М. (1978), додека седел во својот двор во Бутел заедно со друго лице, се слушнале истрели од огнено оружје по што почуствувал болка во пределот на зглобот на десната рака.

Повредениот е пренесен во Градската болница „Наум Охридски“, каде што му е укажана лекарска помош.

Полицијата работи на расчистување на двата случаи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1