ВИДЕО: Статуа на Исус ги шокираше научниците – забите се од вистински човек


Мексиканските научници остнале запрепатсени кога при рестарврација на статуа на Исус што датира од 18 век откриле дека забите на статуата се од човек.Screenshot_90

Ова е досега прв пример да се користата човечки заби при изработка на статуа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1