Синот на Мендух Тачи повреден во синоќешната престрелка во Тетово


Тетовската полиција приведе еден осомничен за синоќешниот вооружениот инцидент во тетовското кафуле „Бар Код“, додека по друго лице интензивно се трага.

– Имаме обезбедено еден осомничен, додека по друг се трага -изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

portalalb.com

portalalb.com

Полицијата, соопшти дека моментално има две осомничени лица, но бројот на осомничени може да биде проширен во текот на натамошната истрага.

Во инцидентот,настрада едно лице, шест беа ранети со огнено оружје, додека четири се здобија со друг вид повреди.

Според неофицијални информации на поратлот Порталб, еден од повредените е и синот на лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

Неофицијално осомничените и застреланото лице имале претходно расправија. Синоќа, застреланиот седел на маса со уште неколку лица во кафулето, кога влегле осомничените. Откако го забележале веднаш почнала вербална расправа и се обиделе да го изнесат надвор од локалот, по што дошло до метежот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1