Скопјанец ограбен додека вадел пари од банкомат


Вчера околу 22,00 часот во Скопје, во паркот на ул. „Владимир Комаров“ бр.9, во близина на ТЦ„Скопјанка“, Н.И. од банкомат извадил пари и додека ги броел истите, бил пресретнат  од неколку лица кои почнале да го удираат и му одзеле околу 11.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Bank-of-Cyprus-cashpoint-008

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1