Скопјанка подметнувала пожари во дојранско


Поради предизивикување општа опасност полицијата поднесе кривична пријава против 49 годишната Т.Б. од Скопје.

Истата е осомничена дека на 4-ти месецов на локалниот пат од село Фурка кон патот Дојран-Валандово, на три места подметнала пожар при што биле опожарени околу осум хектари површина.pozar55

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1