Скопјанка прегази двајца пешаци


policija stopВчеравечер на Јужен булевар околу 23 часот жена-возач прегазила две лица со својот автомобил марка Матиз, дознава Курир.

Несреќата се случила кога скопјанката Б.В. со својот автомобил удрила во двајца пешаци, маж и жена, од кои едниот се здобил со полесни, а другиот пешак со потешки повреди.

На повредените им е укажана лекарска помош.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1