Скопјанка за роденден го доби бубрегот од татко си


bolnica_aparat

49 годишна жена од Скопје, на Клиниката за урологија во Скопје, најверојатно го доби најубавиот но и најважен подарок кој живот значи, за роденден.

Имено како што пишува електронското издание на Вест, нејзиниот татко, и донираше бубрег.

Направената трансплантација беше 50-та, јубилејна.

Текстот е објавен во печатеното и во електронското издание на Вест.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1