Скопски бизнисмен нападнат од работниците, настрада “поршето“


policija maskiСопственик на фирма што работи во кругот на Железара, вчера бил нападнат од неколкумина работници, јавува Прес 24.

Според информациите до кои стигна Прес24, газдата пријавил дека работниците го нападнале пред капијата од фирмата.

Според него, бесните вработени го оштетиле неговото „Порше“. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1