ФОТО: Цистерна излета од патот пред Стража – сообраќајот во една коловозна лента


Врнежите од снег во текот на денешниот ден го отежнуваат движењето на возилата и притоа потребно е максимална внимателност на патиштата.

Ова е фотографија на 5-6 километри пред местото Старжа, каде сообраќајот по овој инцидент се одвива со проблеми и во една коловозна лента.
Во вакви временски услови сите кои ќе патуваат ќе треба да се придржуваат по прописите на патиштата во зимски услови.
Foto – Sitel
oilco
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1