Трагедија на Партизанска: Скопјанец падна од осми кат и почина


Боге К. (49) загинал, откако вчера вечерта паднал од осми кат, јавува Република.

partizanska zgradaНесреќата се случила вчера во 20.25 часот, во зграда на булеварот „Партизански Одреди” 135. Брзата помош веднаш пристигнала на местото на несреќата и скопјанецот бил пренесен во скопскиот Ургентен центар.

За жал подоцна им подлегнал на повредите.

Се уште се испитува како дошло до трагедијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1