Славниот актер се бори за живот, болеста му се врати во полош облик


Незаборавниот српски актер Љубиша Самарџиќ неодамна е примен повторно во болница, поточно на белградскиот Институт за хематологија, каде лекарите прават се за да му помогнат.

На славниот „полицаец од Петлово брдо“ му се врати туморот на мозокот кој му беше отстранет кон крајот на минатата година. Неговата состојба е многу тешка, но Самарџиќ не сака да се предава.

-Љубиша не се чувствува добра, болеста му се врати во уште полоша форма. Многу му се влоши состојбата, но се надева дека ќе се опорави. Оптимист е како и секогаш. Тешко му паѓа тоа што лежи во болница, ама се бори, вели извор близок до актерот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1