Почина познатиот македонски професор


Почина познатиот македонски патолог и професор на Медицинскиот Факултет, Др. Ѓорѓи Ставриќ, кој беше еден од најистакнатите професори на Медицинскиот факултет, основоположник на цитолошката и хистопатолошката дијагностичка лабораторија при Институтот за Радиотерапија и Онкологија на Медицинскиот факултет во Скопје.

Тој ќе биде погребан денеска во 13. часот, а Комеморативна седница ќе се одржи во амфитеатарот на Деканатот на Медицинскиот факултет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1