Следат три неработни денови и споен викенд


Наредната недела следи продолжен викенд. Неработен ден е 24. Мај, (четврток) „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители.

Неработен е и 25. Мај Духовден.

Не се работи ни за Националниот ден на Власите, 23 Мај. Тогаш одмараат Власите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1